לוגו בהתאמה אישית

סגר, קורונה והכל.

ובא לי לשתף בכמה תובנות משני תהליכים של עיצוב לוגו עם לקוחות.

האמת שממה שמדהים זה כמה התהליך הזה דורש יכולת של המעצב להביא את הסגנון שלו, יחד עם הקשבה כדי שזה יתאים ללקוח.


  1. הקשבה. קודם כל להבין, מי הדובר, ומה הוא רוצה. מה האווירה שהוא משדר, במה העסק או המותג שלו מתרכז. ולהבין גם איך הוא מדמיין. יש כאלה שממש יודעים ויש כאלה שאין להם מושג. אבל לכולם יש איזה רעיון פנימי.

  2. סקיצות. סקיצות. סקיצות.

שלב כיפי שאני מתחילה עם עיפרון או טוש, ודף חלק. ומתחילה לצייר כל מיני אופציות אפשריות, לכתב, לסמל. אחר כך אני עוברת למחשב ומתחילה לצייר ביד חופשית, או עם עט באילוסטרייטור את הצורות. ולחפש את הפונט המתאים לשם.

  1. גבולות וגמישות.

האמת שזה עוד לפני הסקיצות. זה שלב בהתחלה, של ניסוח הגבולות שלך והגדרות התהליך. וזה מדהים כמה קוצרים את הפירות אחר כך. למדתי את זה מהאתר המדהים של שגיא "פיקסל פרפקט" ומהניסיון. אבל כשמגדירים בהתחלה מה עומדת להיות מסגרת הזמנים, מתי התשלום, וכמה בקשות תיקונים הן במסגרת החוזה וכמה הן כבר מעבר. לכולם הרבה יותר נעים. ללקוחות ולמעצב. ואז הם יודעים איך לבקש תיקונים, ויודעים שזה בסדר. ואני יודעת שזה שפוי, ויש לזה גבולות וזה לא יהיה תהליך אינסופי. כשגם יש כאן מקום לייעץ, לבוא לקראת, ולהיות יחד עם הלקוח כדי שיצא לו הלוגו המושלם שהוא תמיד תמיד דמיין. והתוצאה? תמיד כיף לראות. 1. לוגו לאדריכלית. שרוצה לשדר קלילות וזרימה יחד, אוהבת צבעים נורדיים כאלה. וכמובן שהלוגו צריך לשדר יציבות אדריכלית. איזה כיף היה להכין אותו.

2. לוגו לדודו, צלם שמגשים חלום. ומשתתף בתחרויות בינלאומיות. לוגו שישמש כחתימה ויהיה פשוט להניח על תמונות

האמת שאני עכשיו בתהליך להכין לעצמי לוגו חדש, ומסתבר שהלקוח הכי קשה זה.. עצמכם. הצעות? יתקבלו בברכה..

רוצים גם? דברו איתי :-)

0 views0 comments