מורה? 5 הרצאות טד שאת\ה חייבת לראות (ולהראות)


מכירים את האתר טד? אתר הרצאות קצרות וקולחות. לי זה נראה כמו אוצר בלום אבל לפעמים צריך הכוונה כדי למצוא מה שמעניין ורוצים לשמוע.

כל מה שצריך לעשות זה להיכנס ולהגדיר כתוביות בעברית. ותוך כדי קיפול כביסה פשוט לצפות. תהנו!

  1. כשלומדים הוראה מדברים הרבה על איך ליצור עניין. במהלך השנה, לפני הכנת שיעורים נתקלים בקושי לייצר עניין בחומר מסויים. בהרצאתו ג'וליאן טרז'ר נותן חמישה כלים לדיבור המעורר הקשבה. אמנם זה יותר בתחום האישי אך נותן כלים בתפיסת השיעור, ובהכנתו.

2. הרצאה נוספת של ג'וליאן המקסים, מדברת על הקשבה, ואותה אפשר גם להראות לתלמידים. היא מעוררת מחשבה ומביאה מידע ועובדות על הרעש הסובב אותנו והשפעתו עלינו. היא גם נותנת הצעות מעשיות מה לעשות ומעוררת לדיון ועשיה.

3. רוצה לדבר בכיתה על נראות? על צניעות? אז טד מביאה שיחה של קמרון ראסל, דוגמנית, מרתקת ומעוררת דיון. (היא מראה גם תמונות של הדוגמנית כדוגמנית אז צריך לבדוק אם מתאים לסוג הכיתה.. ) המספרת מדוע החלום להיות דוגמנית הוא טעות, ועל עולם עסקי הדוגמנות..

4. מתי מורגש הקשב הגדול ביותר? כשיש שיחה, כשאדם מולך צריך להגיב למה שתאמר. בתור מורים אנחנו יכולים פשוט לדבר, ולא בטוח שיש הקשבה. כריסטופר אמדין טוען בהרצאתו שמורים לומדים תיאוריות אבל לא לומדים איך לדבר, אז הוא מציע איך לדבר כך שהשיעורים יהיו שיחה פעילה, איך לשנות את שפת הגוף כך שיהיו קשובים אליך.

5. אנחנו חושבים הרבה על איך ליצור מוטיבציה, ואיזה מורה לא ניסתה תכנית נקודות נושאת פרסים? מסתבר שלא זו הדרך.. אז מה כן? גלו בהרצאה של דן פינק:

#ted #הרצאות #צניעות #מוטיבציה #מורה #הוראה #הקשבה #teachers

318 views0 comments

Recent Posts

See All