על הניסים


אפילו שכלתה רגל מן השוק, ואפילו שפתח הבית שלנו לא נמצא ברשות הרבים, החלטתי להדליק חנוכיה ולהודות על הניסים.

על נס השכנים,

ל-X השכן שביום חמישי בבוקר הגיע בעקבות קריאה שלי מקצה המדרגות - "סליחה יש לך כאבלים לאוטו?" הוא ניתק את שיחת הטלפון וניגש להזיז את הרכב ולהניע לי את האוטו בו כבר ישבו שני ילדים חגורים וחדורי שמחה לנסוע לסבא וסבתא בירושלים. הוא הצליח במשימה, וסיפר שבאמת ראה הבוקר את האורות האחוריים דולקים, וכנראה זה סיים את המצבר.

ל-Y אלביליה השכן של ההורים שלי בירושלים, שהשאיל לי כאבלים כדי להניע בחזור.

ל-Z בן עזרא שבא בליל יום חמישי על אופניים ובפיג'מה וניסה לתקן ואפילו הצליח לכבות את אורות הברקס. (אך במהלך הלילה הם נדלקו חזרה ושוב נגמר המצבר)

לאוריאל השכן שביום שישי בבוקר נחלץ לעזרתי ונסע במיוחד להביא כאבלים, הניע לי את האוטו בעזרת האוטו הענק שלו, והביא לי כרטיס ביקור עם המלצה למוסך שרק אליו אלך, בליווי שמו, ואם תהיה בעיה להתקשר אליו והוא יסדר הכל.

לדורון מהמוסך שאכן תיקן ואמר שאחזור אליו לכל בעיה. ושעתיים אחר כך מסתבר שהתרחשה הבעיה, אחרי שנסעתי לנתניה וחניתי, הורדתי את הילדים והתארגנתי לשבת, נדלקו שוב אורות הברקס ושוב נגמר המצבר עד מוצאי שבת.

לשומר של המקום בו התארחנו שעזר להעמיס והביא גם כאבלים, ובזכותו האוטו הסיע אותי עד אזור.

לדוד הבעלבית הכי הכי, שראה את אורות הברקס דולקים, התקשר, ודאג לנתק את המצבר כדי לנסוע שוב מחר בבוקר למוסך, בלי להניע עם כאבלים. הוא גם ליווה אותי בהבטחות לעזור אם יהיו במוסך בעיות, ולהגיד שהוא שלח אותי.

ותודה על הנס להגיע שלמים ובריאים

על הנס להצליח להסתדר עם שני ילדים לגמרי לבד כבר ארבעה ימים,

על הנס שהאיש יחזור מחר

על הנס בקהילה תומכת

על הנס באהבה

#חנוכה

129 views0 comments

Recent Posts

See All